Bee-ball do škol, aneb budujeme povědomí o pálkovacích hrách

Bee-ball do škol, aneb budujeme povědomí o pálkovacích hrách

V letošním roce oslovili zástupci klubu SaB Orlice Choceň přilehlé základní školy s nabídkou, zda se nechtějí zúčastnit projektu Bee-ball do škol. Tento projekt je podporován Českou softballovou asociací. Jedná se o zjednodušenou formu pálkovacích her (softballu a baseballu), která je určená primárně pro první stupeň základních škol. Účelem projektu je seznámit a zaujmout naším sportem co nejvíce učitelů a dětí, a mimo jiné také zajistit zpestření hodin tělesné výchovy „netradičním“ sportem. Z oslovených ZŠ se do projektu zapojily dvě choceňské základní školy - ZŠ M. Choceňského a ZŠ Svatopluka Čecha a jedna ZŠ z Vysokého Mýta, konkrétně ZŠ Javornického.

Projekt Bee-ball do škol je rozdělen na dvě části. V první části, která právě probíhá, objíždí zástupci SaB Orlice Choceň základní školy. Na místě probíhá stručné vysvětlení a předvedení pravidel hry za pomocí hráčů dětských kategorií SaB Orlice Choceň. Poté následuje praktický nácvik, kdy si všichni žáci formou hry vyzkoušeli, co obnáší hraní Bee-ballu, a to jak na pálce tak v i poli. Na závěr jsou předány herní sady zástupcům škol, aby si učitelé mohli kdykoliv s dětmi zahrát Bee-ball v rámci hodin tělesné výchovy.

V druhé fázi projektu budou v roce 2017 uspořádány dva halové turnaje (jeden v Chocni a jeden ve Vysokém Mýtě) a finální venkovní turnaj na hřištích SaB Orlice Choceň. V rámci jednotlivých turnajů se mezi sebou utkají třídy ve stejné věkové kategorii ze stejných i „konkurenčních“ škol. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se pak následně mohou zúčastnit celorepublikového finále v Bee-ballu.

Bee-ball je vhodný způsob, jak umožnit dětem objevovat kouzlo pálkovacích her. I kdyby to byl (doufáme, že nebude) poslední kontakt s pálkovacími hrami, získají povědomí o tomto sportu a také si rozšíří své všeobecné pohybové dovednosti.

Závěrem bych chtěl velice poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili, ať už je to České softballové asociace, která bezplatně poskytla školám hrací sady (které školám zůstávají) a propagační letáky s pravidly hry. Poděkování dále patří všem paním a pánům učitelům, ředitelům a ředitelkám, tedy všem, kteří se do projektu přihlásili a poskytli nám možnost a prostor představit Bee-ball dětem. V neposledním řadě je třeba poděkovat členům SaB Orlice Choceň za jejich čas a zapálení do tohoto projektu.


- 23 -

Archiv novinek

Webkamera hřiště webkamera

Naši sponzoři

http://www.starmon.cz/
https://autoneum.jobs.cz/volna-mista/?customcateg=chocen
http://mecawel.de/
http://www.pspizoterm.cz/
https://www.baseball.cz/
https://www.softball.cz/
http://www.chocen-mesto.cz/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.